Kliniğimizde labioplasti, hymenoplasti, lazerle genital estetik, vajinismus tedavisi, kozmetik jinekoloji başta olmak üzere bir çok estetik ve tedavi ile danışanlarımızın taleplerine kusursuz çözümler sunuyoruz.

GENİTAL ESTETİK

Anasayfa Tedavilerimiz GENİTAL ESTETİK

Genital Estetik

Genital estetik uygulamalar, doğum sonrası dikiş izlerine bağlı vajinal giriş bölgesinde deformasyonlar, iç dudak (labium minör), dış dudak bölgesinde doğuştan olan deformasyonlar (büyük / küçük oluşu) ve vajinal renk değişiklikleri, vajinal kararma, zaman içerisinde doğumlara veya kişinin kendi bağ dokusunda zayıflıklara bağlı gevşeme, cinsel ilişki sırasında eşi hissedememe durumlarında yapılmaktadır. Kişilerin rahatsız oldukları yer ile ilgili olarak detaylı muayene sonrası, genital estetik uygulamalar ile kişilerin cinsel organlarıyla ilgili mutsuzluk , özgüven eksikliği yaratan hallerden kurtulmak mümkündür. Genital estetik bir çok konuda mümkündür. Vajina daraltma, vajina renk açma, perinoplasti, labioplasti.

Renk Açma

Vajina – Genital renk açma nedir? Genital alanda hormonlar, gebelik, epilasyon uygulamaları neticesinde özellikle dış dudak bölgesi (labium majör) ve makat bölgesinde kararmalar , renginde koyulaşmalar görülebilmektedir. Son yıllarda kullanıma hızla giren ve başarılı sonuçlar aldığımız CO2 lazer uygulaması ile 3 seansta renkte belirgin ve hastayı tatmin edecek açılmalar olmaktadır. İşlem ağrısız ve anestezi gerektirmez. Renk açma işlemi sonrası günlük hayatınıza hemen dönüş yapılabilir.

Perinoplasti

Perinoplasti nedir? Perine bölgesi vajina girişi ile makat bölgesi arasında yaklaşık 1 cm-5 cm arasındaki ince dokuya verilen isimdir. Özellikle normal doğum yapmış kişilerde bu bölgeye atılan dikişler ve bu dikişlerin yeterince iyileşememesi neticesinde vajen girişinin olağandan açık olması, genişleme ve ilişkide eşi hissedememeye sebep olmaktadır. Perinoplasti’de bu bölgenin dikişle kapatılması ve sıkılaştırılması hedeflenmektedir. Ameliyatı yaklaşık 45 dakika sürmekte , iyileşme süresi yaklaşık 1 ay olmaktadır. Ameliyat sonrası bakımında dikişlerin kuru ve temiz tutulması, pansumanının özenle yapılması gerekmektedir.

Lazerle Vajina Daraltma

Vajinal daraltma nedir? Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır? Karbondioksit lazer, son yıllarda estetik uygulamalarda sıklıkla ve başarı ile kullanılmaktadır. Lazer uygulamasında cilt altındaki bağ dokunun sıkılaşması hedeflenmektedir. Diğer adıyla vajinal gençleşme (vajinal rejuvenasyon ) olarak bilinen işlemde hedef ameliyat aşamasına henüz gelmemiş ancak vajinal genişleme ve cinsel ilişkide partneri hissedememe ve yine ilişki sırasında vajinadan gaz çıkışı gibi şikayetleri başlamış hastalarda ameliyatsız sıkılaşma sağlamaktır. Cerrahi daraltmadan farklı olarak lazer atışları yapılarak, tüm vajinada daraltma sağlanmaktadır. Tamamen ağrısız, acısız olan işlem anestezi de gerektirmemektedir. İşlem yaklaşık olarak 15 dakikalık seanslarla 3 seansta tamamlanmaktadır. Tedavinin başarısı ortalama 3 yıl devam etmektedir. Tekrarlayan seanslarla ameliyatsız uzun süreler aynı konforu yaşamak mümkündür.

Ameliyatla Genital Daraltma

Vajina daraltma ameliyatı nedir? Vajinada yaşa, doğumlara, hormonal sebeplere bağlı olarak zamanla deformasyon gerçekleşerek kişinin cinsel ilişki sırasında konforunu azaltan genişleme, vajinal istemsiz gaz çıkışı gibi durumlarla karşılaşması vajinal daraltma ameliyatlarına ihtiyaç oluşturur. Ameliyat vajinal giriş bölgesinden yaklaşık 5 cm’lik bölümünde daralma sağlar. İyileşme süresi yaklaşık 1 aydır.

Labioplasti Nedir?

Labioplasti (iç dudak estetiği), normalde dış dudakların iç kısmında olması gereken iç dudaklarda doğuştan boyutların büyük olması yada zamanla deformasyona bağlı sarkmalar nedeniyle küçültme ameliyatları yapılabilmektedir. Labioplastide amaç doğal bir görüntü oluşturacak boyutlara labiumları küçültmektir. Ameliyatta wedge (kama ) şeklinde kesi ile labiumların fazla kısımları çıkartılarak, dikişlerin iç kısımda kalması sağlanır. Hasta iyileşme periyodu sonrası dikiş izleri belli olmayacak şekilde doğal bir görüntüye ulaşır. Ameliyat ortalama 45 dakika sürmektedir, iyileşme periyodu 3 haftadır. İzmir vajina daraltma, İzmir vajina estetiği ve benzeri İzmir’de genital estetik uygulamaları için bizimle irtibat kurarak Op. Dr. Feyza Ağaca Güler kontrolünde tüm genital estetik uygulamalarınızı yaptırabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

+90 532 644 64 22

Bize sormak ister misiniz?

+90 532 644 64 22

info@drfeyzaagacaguler.com

Sizi arayalım.

İletişim sayfasında yer alan iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Tüm hastalarımıza ve danışanlarımıza kısa süre içerisinde dönüş sağlıyoruz.
İletişim