Kliniğimizde labioplasti, hymenoplasti, lazerle genital estetik, vajinismus tedavisi, kozmetik jinekoloji başta olmak üzere bir çok estetik ve tedavi ile danışanlarımızın taleplerine kusursuz çözümler sunuyoruz.

Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

Vajinada birçok kadında yaşa bağlı, geçirdiği gebeliklere bağlı, yaptığı vajinal doğumlara bağlı olarak genişleme oluşmaktadır. Vajinada oluşan genişleme kadınların cinsel hayatını olumsuz yönde etkilemekte ve vajinada enfeksiyon olma riski artmaktadır. Lazerle tedavi edilerek bu yaşanan problem ortadan kaldırılabilir. Lazerle vajina daraltma operasyonu ağrısız, dikişsiz, ameliyatsız olarak yapılmaktadır ve oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bu operasyonda amaç vajinanın gençleşmesi, sıkılaşması ve daraltılmasıdır. Tedavi sonrası cinsel yaşam eski haline döner ve orgazm kolaylaşır.

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina sıkılaştırma klinik koşullarında uygulanabilen kolay ve pratik bir yöntemdir. Uygulama öncesi herhangi bir anesteziye ihtiyaç yoktur. Sadece uygulanan bölgenin hafif lokal anestezik kremlerle uyuşturulması yeterlidir. İşlem ortalama 10-15 dakika sürmektedir. İşlemden sonra herhangi bir istirahate ihtiyaç yoktur.

Günlük yaşama ve sosyal yaşama hemen dönüş sağlanabilir. İşlem sırasında kadın herhangi bir ağrı acı hissetmez. Kliniğimizde fraksiyonel karbondioksit lazer teknolojisini kullanmaktayız. Bu alanda en başarılı cihazlardan biridir. Bu cihaz uygulama derinliğini frekans aralığı ve enerji modelitesini kişinin ihtiyacına göre ayarlama imkanı sunmaktadır. Bundan dolayı da etkin ve başarılı sonuçlar almamızı mümkün kılmaktadır.

Vajina Genişlemesinin Sebepleri Nelerdir?

Tüm vücutta yaşlanmaya bağlı gelişen kollajen yapım yıkım dengesinin bozulması sonucu, yıkımın artması, kollajen üretiminin azalması sonucu diğer vücut bölgelerinde olduğu gibi vajina ve dış genital bölgelerde nasibini alır vajina gevşemesi, genişlemesi ve dış genital organlarda sarkma oluşur.

Vajina genişlemesinin birçok sebebi olabilmektedir. Bunlar;

 • Ağır kilolu bebek dünyaya getirmek
 • Sık sık ve üst üste yapılan doğumlar
 • Zor uzun süren doğumlar
 • Jinekolojik müdahaleler
 • Hormonal değişimler
 • Sigara kullanımı
 • Karbonhidrattan zengin beslenme
 • Düzensiz yaşam
 • Genetik bağ doku hastalıkları
 • Genetik olarak bağ dokusunun zayıf olması
 • Çok sayıda kürtaj yaptırmış olmak
Bu bahsettiğim sebeplerden dolayı birçok kadın vajina genişlemesi yaşar. Günlük hayatlarını etkileyen jinekolojik problemlerle yüz yüze gelirler Sıklıkla yaşadıkları problemler, sık vajinal enfeksiyon, tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonları ve sürekli bir akıntı hissi, bunun dışında cinsel hayatlarında da vajina genişlemesinin olumsuz etkilerini çoğunlukla yaşarlar.

Kimlere Vajina Daraltma Gereklidir?

 • İdrar kaçırma sorunu olanlar
 • Cinsel ilişki sırasında zevk alamayanlar
 • Orgazm sorunu yaşayanlar
 • Vajina kuruluk problemi yaşayanlar
 • Sık tekrarlayan vajinal enfeksiyondan muzdarip olanlar
 • İlişki sırasında gaz sesi sorunu yaşayanlar

Lazerle Vajina Daraltma Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Lazerle vajina daraltma yönteminde, vajina kanalı boyunca, 360 derece olacak şekilde karbondioksit lazer ile tüm vajina duvarı taranmaktadır

Vajina duvarının altında, yeniden kan dolaşımı oluşumu başlamakta, oluşturulan kontrollü termal hasar ile elastin ve kollajen fibriller sayısında artış sağlanmaktadır. Hafif derecede ve orta seviyede vajina genişlemesi olan hastalarda etkin sonuçlar alınmaktadır. Beraberinde idrar kaçırma sorunu da varsa, onlarda da %80-90 oranında düzelme sağlanmaktadır.

Lazerle Vajina Daraltma Anlaşılır Mı?

Lazerle vajina daraltma işlemi dışarıdan bakıldığında, partneriniz tarafından anlaşılan bir işlem değildir. Uygulamadan yaklaşık 3 ile 7 gün sonra cinsel ilişkiye girmeye izin verildiği için vajina daraltma ameliyatları gibi bir buçuk ay süreye ihtiyaç olmadığı için, partneriniz siz söylemediğiniz sürece ilk günlerde bunu anlamaz.

Ancak lazerle vajina daraltmadan 3 hafta sonra vajinal sıkılaşma başlayacağı için partneriniz cinsel ilişki sırasında, vajinanın penisi daha kolay kavradığını, daha çok sardığını hissedip, sizde bir değişiklik olduğunu hissederek size soru sorabilir. Bu işlemi yaptırdınız söylemek istemiyorsanız spor yaptığınızı ve kegel egzersizleri yaptığınızı söyleyebilirsiniz. Partnerinizin bunu anlaması mümkün olmakla beraber yönetmeniz kolaydır.

Lazerle Vajina Daraltma Avantajları Nelerdir?

Lazerle vajina daraltma operasyonunun kişiye sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır.
Lazerle vajina daraltmanın bazı avantajları aşağıdaki gibidir.
 • Ağrısız, dikişsiz, anestezi olmaksızın cerrahi müdahale gerektirmeden uygulandığı için kişiye avantaj sağlamaktadır.
 • İyileşme süreci kısa olmakla birlikte kişiler bir hafta sonra cinsel ilişkiye girebilir.
 • Tedavi için uygun hastalarda başarı oranı artmaktadır.
 • Lazerle vajina daraltma operasyonu iki yılda bir tekrar edildiği sürece kişide kalıcılık sağlamaktadır.
 • Lazerle vajina daraltma operasyonu estetik açıdan da kişiye yarar sağlamaktadır, perine ve makat arası olan alanın estetik görünümü düzelmektedir.

Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları Ne Kadar?

Lazerle vajina daraltma fiyatları hastanın tıbbi durumu, operasyon tek başına veya başka vajinal estetik operasyonları ile birlikte olup olmaması durumunda değişiklik göstermektedir.

Detaylı Bilgi

+90 532 644 64 22

info@drfeyzaagacaguler.com

Sizi arayalım.

İletişim sayfasında yer alan iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Tüm hastalarımıza ve danışanlarımıza kısa süre içerisinde dönüş sağlıyoruz.
İletişim