Kliniğimizde labioplasti, hymenoplasti, lazerle genital estetik, vajinismus tedavisi, kozmetik jinekoloji başta olmak üzere bir çok estetik ve tedavi ile danışanlarımızın taleplerine kusursuz çözümler sunuyoruz.

Lazerle Vajina Gençleştirme

Anasayfa Tedavilerimiz KIZLIK ZARI DİKİMİ Lazerle Vajina Gençleştirme

Lazerle Vajina Gençleştirme Nedir?

Lazerle Vajina Gençleştirme, Ameliyatsız Bir Yöntem Olup Vajinanın Yeniden Gençleşmesinin Ve Yapılanmasının Sağlanması Adına Oldukça Etkili Bir Yöntemdir. Özellikle Doğuma Bağlı Veya Genetik Sebeplerle Meydana Gelen Vajina Genişlemesi Sebebiyle Cinsel Ilişki Sırasında Haz Alamayan Ve Hissizlik Yaşayan Kişilerin Tekrardan Bu Hazza Ve Orgazma Ulaşabilmesi Adına Vajinanın Sıkılaştırılması Ve Gençleştirilmesi Için Uygulanmaktadır. Bu yöntemi deneyen kişiler tedavinin sonunda oldukça başarılı sonuçlarla karşılaşabilirken, ameliyatsız bir yöntem olması sebebiyle özellikle ileri derecedeki vajina genişlemelerinde bu yöntem yerine vajina daraltma ameliyatı tercih edilmesi gerekmektedir. Bu yöntem sayesinde hastaların vajinası yüzde 30 oranında daralabilmekte ve gençleşebilmektedir.

Günümüzde gelişen teknolojik imkanlardan biri olarak vajinal genişleme problemiyle karşı karşıya kalmış kadınlar tarafından cerrahi bir müdahale olmaması ve başarılı sonuçlar alınabilmesi sebebiyle sıkça tercih edilmekte, lazerle vajina gençleştirme veya bir diğer adıyla lazerle vajina daraltma yaptıranların yorumları da doğru bir doktor tercihi ve başarılı bir uygulama geçiren kişiler tarafından son derece olumlu olmaktadır.

Vajinanın daraltılması ve sıkılaştırılması amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemi olarak lazerle vajinal gençleştirme sayesinde kişiler, sıkı, dar ve genç görünümlü bir vajinaya sahip olabilmektedir.

Lazerle Vajina Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina gençleştirme nasıl yapılır? Sorusu, özellikle bu tedavi yöntemi ile yaşadığı problemden kurtulmak isteyen ancak bunun için tedavi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir.

Bu tedavi yöntemi, ameliyatsız bir yöntem olması sebebiyle herhangi bir cerrahi müdahale yapılmamaktadır. Vajinal lazer tedavisi, son teknoloji lazer cihazları ile tamamen ağrısız ve sızısız bir işlem ile gerçekleştirilmekte ve bu nedenle de lokal veya genel anestezi uygulanmamaktadır.

Son derece kısa süren bir işlem olan lazerle vajina gençleştirme, lazer cihazı ile vajinaya kontrollü bir şekilde ısı hasarı yaratılarak gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem ile vajina cildinin altında yer alan kollajen dokusu uyarılmakta ve bu uyarılma ile vajinanın sıkılaşması ve daralmasında etkili olan dokunun bağ yapısı güçlendirilmektedir.

Güçlendirilen doku bağı sayesinde vajinadaki kollajen dokusu kalınlaşmakta ve vajina geniş yapısından kurtularak yeniden yapılanmakta ve daralma oluşmaktadır. 4-6 hafta gibi aralıklarla uygulanan bir tedavi yöntemi olan lazerle vajina gençleştirme ile genellikle 2-3 seansta istenilen sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Lazerle Vajina Gençleştirme Avantajları Nelerdir?

Lazerle vajina gençleştirme tedavisi, kadınlar için oldukça avantajlı bir yöntem olup, hastaların herhangi bir cerrahi müdahalede bulunulmadan teknolojik buz lazer cihazları ile vajinası arzuladıkları gençliğe ve daralmaya kavuşturulmaktadır. Lazerle vajina gençleştirme avantajları nelerdir?

Sorusuna yanıt olarak şunları söylemek mümkündür;
 • Kadınlarda özellikle menopoz döneminde oluşan östrojen eksikliğinden kaynaklanan vajinal kuruluğun tedavisinde vajinanın nemlenmesi ve elastikiyetinin arttırılması sağlanmaktadır.
 • Vulva adı verilen dış genital bölgedeki koyulukların tedavisi sağlanmaktadır.
 • Kilo veya yaşa bağlı olarak genital bölgenin şekil ve görüntü bakımından buruşuk ve kırışık yapısından kurtarılabilmek için lazerle vajina gençleştirme tedavisi oldukça etkilidir.
 • İnatçı vajinal reaksiyonların ilerlemesi durumunda bu enfeksiyonlardan kurtulabilmek sağlanmaktadır.
 • Cinsel haz alamama, orgazm olamama, cinsel isteksizlik gibi cinsel sorunlardan kurtulabilmek sağlanmaktadır.
 • Doku gevşemesine bağlı olarak gelişen mesane boyu sarkmaları ve beraberinde idrar kaçırma sorununun tedavisi sağlanmaktadır.

Vajinal Gençleştirmede Lazer Kullanımı

Lazer ile kontrollü ısı hasarı yaratılarak, cilt altı kollajen dokusu uyarılır ve böylece dokunun bağ yapısının kuvvetlendirilmesi sağlanır. Bu etkisiyle beraber vajinal yeniden yapılandırma, gençleşme süreci başlıyor.

Vajinal Lazer Kullanım Alanları

 • Menopoz döneminde gelişen östrojen eksikliğine bağlı vajinal kuruluğun tedavisinde dokunun elastikiyetini artırıp, nemlenmesini sağlar.
 • Vulva yani dış genital bölgedeki koyulukların tedavisinde çok sık uyguluyoruz.
 • Genital bölgenin yaşla veya kilo vermeyle ilgili kırışık ve buruşuk görüntüsünden rahatsız olanlar için sıkılaşma ve gençleşme etkisi için lazerden çok fayda görüyoruz.
 • İlerlemiş tedaviye cevap vermeyen kronikleşmiş inatçı vajinal enfeksiyonların tedavisinde de lazer uyguluyoruz.
 • Cinsel isteksizlik, cinsel haz alamama, orgazm olamama şikayetleri ile gelen hastalarımızda kombine tedavilerin içinde lazer uygulayarak hücresel gençleştirmeden fayda görüyoruz.
Aynı zamanda kollajen dokudaki bu artış, mesane boynu ve idrar çıkış bölgesine de uygulandığında, doku gevşemesine bağlı mesane boynu sarkmaları tedavi edildiğinden, bu bölge kas ve bağ dokusunun tonusunu artırarak da idrar kaçırma sorunu da çözüme kavuşuyor.

Detaylı Bilgi

+90 532 644 64 22

info@drfeyzaagacaguler.com

Sizi arayalım.

İletişim sayfasında yer alan iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Tüm hastalarımıza ve danışanlarımıza kısa süre içerisinde dönüş sağlıyoruz.
İletişim