Kliniğimizde labioplasti, hymenoplasti, lazerle genital estetik, vajinismus tedavisi, kozmetik jinekoloji başta olmak üzere bir çok estetik ve tedavi ile danışanlarımızın taleplerine kusursuz çözümler sunuyoruz.

Klitoris Estetiği

Klitoris Estetiği Nedir?

Klitoris, üreme sisteminin önemli bir parçası olup vücudun yoğun sinir uyarım noktalarından biridir. Çok sayıda duyusal sinir ucuna sahip klitorisin başlangıcı, üreme sisteminin dış bölümünü oluşturan vulva ve vajina girişinin hemen yukarısında bulunan ters v şeklinde bir yapıdır. İdrar yolunun son kısmı olan üretra ile yakın komşuluğu vardır. Vulva ve cilde ait doku katlantıları klitorisin üzerini örter. Buna klitoral başlık (clitoral hood) adı verilir. Klitoris cinsel birleşme esnasında cinsel hazzın en yoğun olarak algılandığı ve kadın cinsel doyumu ve orgazm uyarısı açısından oldukça önemli fonksiyonları olan bir anatomik bölgedir.

Anne karnında ve çocukluk döneminde büyüme-gelişme sürecinde üreme sisteminin de değişimler yaşamasıyla her vücudun kendine özgü anatomik özellikler göstermesi gibi; üreme sistemi dokuları ve klitoris görünümü de bireye özgü özellikler taşır ve kişilerin yaşam kalitesi yeterince iyi olduğu müddetçe dış genital görünümlerinin tümü de yeterince güzeldir. Bazen klitoris dokusu vulva, vajina dudakları ve cilt dokuları gibi çevre anatomik yapılarının etkisiyle estetik veya fonksiyonel açıdan kişiyi memnun etmeyen bir görünüm kazanabilir. Bunun yanında çeşitli etkenlere bağlı olarak klitoris boyutunda anormal derecede artış veya üreme organlarının yapısında bozukluklar da gelişebilir. Bu gibi durumlarda üreme sisteminin fonksiyonel özelliklerinde aksamaların yanında, estetik yönden olumsuz durumlar yaşanabilir. Klitoris estetiği uygulamalarında klitoris ve çevresindeki dokuların anatomik olarak uygun şekilde düzenlenmesi, üreme ve cinsel fonksiyonların korunması veya düzeltilmesi, kozmetik yönden yüz güldürücü sonuçların sağlanması gibi çeşitli faydaların sunulduğu bazı girişimsel işlemler söz konusudur.

Klitoris Estetiği Neden Uygulanır?

Klitoris estetiğinde amaçlanan hem klitorisle ilişkili cinsel fonksiyonların etkinliğini artırmak, hem de kozmetik yönden bireyin isteğine uygun bir genital bölge görünümünü kazandırmaktır. Klitoris cinsel haz merkezi olduğundan dış uyaranlara hassas olduğu kadar, cinsel uyarıların ulaşma düzeyine göre bu fonksiyonunu yerine getirebilir. Klitoral başlığın fazla kalın olduğu bazı durumlarda hassasiyet, rahatsızlık hissinin yanında cinsel uyaranların klitorisi yeterince uyaramamasına bağlı olarak cinsel haz yeterince duyumsanamayabilir.

Klitorise yönelik yapılan plastik ve kozmetik cerrahi yöntemleri sayesinde bu şikayetler giderilebilir. Klitoral başlığın bir miktar küçültülmesi sayesinde kiltorisin daha çok açığa çıkması sağlanarak cinsel uyarım düzeyi artırılabilir ve başlığın büyüklüğüne bağlı kaşıntı, rahatsızlık hissi gibi şikayetler ortadan kaldırılabilir.

Klitoris Estetiğinde Hangi İşlemler Uygulanır?

Klitoris estetiğine yönelik uygulamalar ihtiyaca göre genital bölgesinin diğer alanlarına yönelik uygulamalarla birliktelik gösterir. Vulva ve vajinanın estetik uygulamaları labioplasti, vulvoplasti ve vajinoplasti gibi işlemler esnasında klitoris estetiği de uygulanabilir. Klitoris estetiği sadece klitoriste sorun yaşayan kadınlarda tek başına da uygulanabilir. Bu bakımdan klitoristeki probleme bağlı olarak hastalarda klitoroplasti veya klitoral başlık redüksiyonu, hudektomi, hudoplasti gibi işlemler planlanabilir.

Klitoroplasti; özellikle anne karnında büyüme ve gelişme sürecinde sorun yaşayan çocuklarda genital bölgenin tam olgunlaşmaması veya uygun şekilde gelişmemesi durumunda klitorisin hem uygun anatomiye kavuşturulması, hem de fonksiyonel özelliklerinin korunması amacıyla uygulanır. Bunun dışında yetişkinlerde klitoris anatomisinin restorasyonu amacıyla da klitoroplasti planlanabilir. Klitoriste büyüme meydana gelen hastalarda uygun boyutun geri kazandırılması ve anatomik olarak düzenlenmesi de klitoroplasti kapsamında değerlendirilir. Klitoral başlık redüksiyonu; klitoris yüzeyini örten vulva ve cilt katlantılarının düzenlenmesini ve klitorisin açığa çıkarılmasını hedefleyen bir prosedürdür. Bu sayede büyük klitoral başlığın neden olduğu kaşıntı, tahriş etme, rahatsızlık hissi gibi olumsuz şikayetlerin önüne geçilirken, cinsel uyaranların klitorise ulaşması kolaylaştırılır. Başlığın olması gerekenden fazla küçültülmesi başka sorunlara yol açabileceğinden ehil ellerde yapılması önemlidir.

Klitoris Estetiği Nasıl Yapılır?

Tek başına yapılırsa, klitoral başlık küçültme ameliyatı yaklaşık bir saat sürer ve tipik olarak lokal anestezi kullanılarak yapılan ayakta tedavi operasyonudur. Cerrahınız, fazla dokuya erişebilecekleri, klitoris üzerindeki derinin çıkıntısını azaltacakları klitoris başlığında bir kesi yaparak başlayacaktır. Kesi daha sonra eriyen dikişler kullanılarak kapatılır. Kadın anatomisini ve kadınların cinsel organlarının işlevi veya görünümüyle ilgili sorunlar nedeniyle yaşayabileceği sorunları çözmek için yardımcı oluyoruz. Klitoral başlıktaki dokunun topaklanmasını önlemeye yardımcı olan dikiş tekniklerini kullanarak doğal görünen ve hissettiren sonuçlar elde edilebilir. Böylece genital bölgenizin doğal hatlarını korunur.

Klitoris Estetiği Sonrası Süreç Nedir?

İşlemden sonra bölgede hafif şişlik ve morlukların yanı sıra bazı geçici rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Ameliyattan sonra en az bir ay işe ve diğer günlük aktivitelere dönmeden önce en az üç gün dinlenmeniz ve yorucu egzersiz veya cinsel ilişkiden kaçınmanız önerilir. Başlangıçta biraz uyuşukluk veya his kaybı olabilir, ancak bu da geçicidir ve şişlik azaldığında düzelecektir.

Klitoris Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

Klitoris estetiği, klitorisi kaplayan cilt miktarını azaltmak için yapılan kozmetik bir jinekolojik operasyondur. Bu fazla doku çıkarıldığında, kadınların cinsel olarak uyarılmaları ve sonunda tatmin olmaları daha kolaydır. Bununla birlikte, klitoral başlık küçültme, orgazm kalitesini artırmak için sadece bir vajinal gençleştirme operasyonu olarak hizmet etmez. Kadınları ameliyatı tercih etmeye sevk eden ikinci bir büyük fayda daha var! Büyük bir klitoral kapüşonlu kadınlar genellikle rahat kumaşlarda kendilerini rahatsız hissedeceklerdir. Rahatsızlığın yanı sıra, klitoral başlık uyluklara sürtünmeye meyilli olduğu için bir miktar ağrı da olabilir. Üçüncü bir fayda var! Klitoris estetiği ayrıca klitoral başlığın görsel çekiciliğini arttırmayı da üstlenir. Bu nedenle, cinsel uyarılmayı iyileştirmenin yanı sıra, klitoral başlığın azaltılması, başlığın görsel çekiciliğini iyileştirir.

İzmir Klitoris Estetik Fiyatı Nedir?

Uzatılmış veya aşırı büyük bir klitoral başlık güveninizi etkiliyorsa, size yardımcı olalım. Bir danışma randevusu ayarlamak için muayenehanemizi 0 532 644 64 22 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

+90 532 644 64 22

info@drfeyzaagacaguler.com

Sizi arayalım.

İletişim sayfasında yer alan iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Tüm hastalarımıza ve danışanlarımıza kısa süre içerisinde dönüş sağlıyoruz.
İletişim