Kliniğimizde labioplasti, hymenoplasti, lazerle genital estetik, vajinismus tedavisi, kozmetik jinekoloji başta olmak üzere bir çok estetik ve tedavi ile danışanlarımızın taleplerine kusursuz çözümler sunuyoruz.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Anasayfa Tedavilerimiz KIZLIK ZARI DİKİMİ Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

ızlık zarı dikiminin iki farklı yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden hangisinin seçileceği hastanın istek ve ihtiyaçlarına göre belirlenir.

Kızlık zarı dikimi, geçici ve kalıcı olarak tercih edilebildiği için, kişinin hangi yöntemle kızlık zarı dikimi yaptıracağı belirlenirken cinsel birlikteliğin ne zaman gerçekleşeceği dikkate alınır. Geçici kızlık zarı dikimi, belirli bir süre için geçerlidir, bundan dolayı uzun zaman sonra olacak cinsel birliktelik için önerilen bir işlem değildir. Kalıcı kızlık zarı dikimi ise daha yoğun bir cerrahi müdahale ile gerçekleştirilir. Hastalar, operasyon bölgesinin tam olarak iyileşmesini beklemek zorundadır. Bu süre zarfında cinsel birliktelikten kaçınmalıdır. Bu yüzden kızlık zarı dikimi planlaması yapılırken hastanın istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulup öyle yapılmalıdır.

Geçici Kızlık Zarı (Geçici Hymenoplasti) Dikimi Nasıl Yapılır?

Geçici kızlık zarı dikimi, cinsel birliktelikten 3-7 gün önce uygulanmaktadır. Dikiş yapılan alanda kendiliğinden eriyen iplikler kullanıldığı için bu ipler ortalama 7 gün içerisinde yok olur. Bundan dolayı 1 haftadan sonra yaşanılan cinsel birlikteliklerde kanama olmama ihtimali çok yüksektir.

Kalıcı Kızlık Zarı (Kalıcı Hymenoplasti) Dikimi Nasıl Yapılır?

Kalıcı kızlık zarı dikimi, geçici kızlık zarı dikimine göre daha ciddi bir uygulamadır. Flep tekniği olarak da bilinmektedir. Vajina içerisinde bulunan dokuların kullanılması ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde vajinanın arka duvarında yer alan doku, diğer duvara kadar uzatılarak dikilir. Böylece üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin ilk cinsel birliktelikte kanama olmasını garantiler.

İşlemden sonra tam olarak iyileşme süresi farklılık göstermekle beraber ortalama 30 gün kadardır. Bu süre içerisinde cinsel perhiz önerilmektedir.

Kızlık Zarı Dikilirken Anestezi Uygulanır mı?

Geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi işlemleri anestezi altında gerçekleştirilen işlemlerdir. İşlem yapılırken lokal ya da genel anestezi uygulanabilmektedir. Hangi tür anestezi yapılacağına uzman karar verir. Fakat geçici kızlık zarı dikimi, kısa süren ve basit bir operasyon olduğu için genellikle lokal anestezi ile yapılır. İşlemin yapılacağı bölge lokal olarak uyuşturularak hastanın acı ya da ağrı hissetmesi engellenmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kızlık zarı dikimi, kalıcı olarak yapılacaksa eğer ortalama 30 dakika içerisinde tamamlanır. Eğer geçici kızlık zarı dikimi yapılacaksa genellikle ortalama 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanıp hasta taburcu edilir.

Kızlık Zarı Tekrar Dikilebilir mi?

Kızlık zarı dikimi, birçok kez yapılabilir. Yeniden kızlık zarı dikimine ihtiyaç duyan hastalarda gerekirse kalıcı yahut geçici kızlık zarı dikimi işlemi yapılabilir.

Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılabilir mi?

Yapılan operasyona bağlı olarak kızlık zarı dikimi, alanında uzman bir kadın hastalıkları ve doğum hekiminin yaptığı muayene ile anlaşılabilir. Fakat uzman olmayan bir gözün bunu anlayabilmesi mümkün değildir. Geçici yahut kalıcı dikim işlemi uygulanmış hastalarda iz kalmadığı için dışarıdan anlaşılması imkansızdır. Ultrasonla da kızlık zarının dikilip dikilmediğinin tespit edilmesi mümkün değildir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası hastanın iyileşme sürecinde aşağıdaki noktalara dikkat etmesi gerekir.

Kalıcı kızlık zarı dikiminden sonraki 4-6 hafta süresince cinsel perhiz uygulanmalıdır. Genital bölgenin kuru ve hijyenik tutulması gerekir. Böylece enfeksiyon gelişme ihtimali en aza indirilir ve iyileşme süreci hızlanmış olur.

Uygulama yapıldıktan sonraki 1-2 gün duş alınmaması gerekmektedir. 30 gün boyunca oturarak banyo yapılmamalıdır.

Uygulama yapıldıktan sonraki 15 gün, lekelenme biçiminde kanama ve akıntı olabilir, bu normal karşılanır.

İşlemden sonraki ilk 10 gün âdet olunması istenmez, bu nedenle adet geciktiricilere başvurulabilir.

Dikişlerin anüse yakın bir alanda bulunmasından dolayı iyileşme süreci tamamlanana kadar kabızlık yaşanmaması için ona göre beslenilmelidir.

Ortalama 30 gün süresince havuz, sauna, deniz gibi ıslak ortamlara girmekten kaçınmak gerekir. Terleyeceğiniz koşu, spor gibi aktiviteler genital bölgenin kuru kalmasını engelleyeceği için önerilmez.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2024

Kızlık zarı dikimi işlemi, birçok yöntemle yapılabilmektedir. Ayrıca işlemin gerçekleştirildiği anestezi türü hastadan hastaya değişiklik gösterebilmektedir. Tüm bu faktörlerle ilişkili olarak olarak kızlık zarı dikimi fiyatlarında farklılıklar söz konusu olabilmektedir.

Detaylı Bilgi

+90 532 644 64 22

info@drfeyzaagacaguler.com

Sizi arayalım.

İletişim sayfasında yer alan iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Tüm hastalarımıza ve danışanlarımıza kısa süre içerisinde dönüş sağlıyoruz.
İletişim