Kliniğimizde labioplasti, hymenoplasti, lazerle genital estetik, vajinismus tedavisi, kozmetik jinekoloji başta olmak üzere bir çok estetik ve tedavi ile danışanlarımızın taleplerine kusursuz çözümler sunuyoruz.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Anasayfa Tedavilerimiz KIZLIK ZARI DİKİMİ Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kısa süreli sonuçlar için evlilikten 7-10 gün önce yapılan bir işlemdir. Basit kızlık zarı onarımı potansiyel olarak iki şekilde gerçekleştirilebilir. İlk kızlık zarı onarımı ameliyatı, giriş kuvveti ile kesilerek bir miktar kanamaya neden olan kızlık zarı etiketlerinin veya kalıntılarının yaklaştırılmasını içerir. 2-3 hafta sonra tıpkı ameliyat öncesi gibi dikişler düşer ve kızlık zarı kalıntıları tekrar açılır. İkinci tip kızlık zarı onarımı ameliyatında ise formal kızlık zarı onarımı yapıyoruz, bu da size doğal kızlık zarı verecek şekilde iyileşiyor, işlevini yerine getiriyor. Kızlık zarı onarımı ameliyatının bir sonraki en önemli yönü görünmez dikişlerin kullanılmasıdır; aksi halde partnerleriniz dikişleri tanıyabilecektir. Kızlık zarı onarımı veya Hymenoraphy için mikrocerrahi bir yaklaşım uyguluyoruz.

Kızlık Zarı Dikimi Operasyonu Öncesi Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Kızlık zarı onarımı ameliyatı için hasta uygun bir şekilde doktor tarafından değerlendirilir ve seçilir.

Konsültasyonlar arasında, doktorun hastanın durumunu kapsamlı bir şekilde değerlendireceği ve ameliyatı planlayacağı genellikle yaklaşık iki haftalık bir boşluk vardır. Bu dönem yansıma dönemi olarak da bilinir.

Doktor, ameliyat tarihinden iki ila üç gün önce hastaya çalışmayı bırakmasını tavsiye edecektir.

Doktor hastaya şu anda aldığı ilaçları soracaktır. İşlem sırasında herhangi bir kanama riskinden kaçınmak için ameliyat yapılana kadar kanamayı teşvik eden ilaçlar doktor tarafından kısıtlanacaktır.

Hasta sigara içmiyor olmalı ve işlemden çok önce sigarayı bırakmalıdır.

Doktor, ayrıntılı bir öykü ve muayene alarak hastanın cinsel yolla bulaşan hastalıklarının olup olmadığından emin olacaktır.

İşlemden önce hastaya bilgilendirilmiş bir onay ve diğer formaliteler imzalatılacaktır.

Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Geçici kızlık zarı dikimi işlemi; kalan kızlık zarı dokusunun arkasına atılan gizli dikişlerle yapılmaktadır (‘Purse string’ methodu). Yani, vajina girişi ‘torba ağzı’ şeklinde büzülmektedir. Böylelikle ilk cinsel deneyimle kanama gerçekleşmektedir.

Geçici kızlık zarı dikiminde; özel iplikler kullanılarak ve vajinayı daraltan dikişler atılarak giriş daraltılmaktadır. Böylece ilk cinsel ilişkide kanamanın olması sağlanmaktadır. Yani ‘ilk geceyi andırır tarzda’ bir kanama amaçlanmaktadır. Kanama ve hissedilen acı bazen az, bazen ise fazlaca olabilir. Aynı gerdek gecesini taklit eder.

Geçici onarımda kesin başarı için kızlık zarı dikim işleminin uzman ve tecrübeli bir hekim tarafından, ilişkiden 1 ile 7 gün öncesi bir dönemde yapılması önemlidir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık Zarı Estetiğinin fiyatı, hastane ücretleri, deneyime dayalı doktor ücretleri, anestezi (yerel veya genel) vb. gibi etkenlerle değişiklik gösterebilir. Kızlık zarı dikimi, iyi eğitimli ve deneyimli doktorlar tarafından yapıldığında çok az risk ve yan etki içeren veya hiç içermeyen güvenli bir prosedürdür.

Detaylı Bilgi

+90 532 644 64 22

info@drfeyzaagacaguler.com

Sizi arayalım.

İletişim sayfasında yer alan iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Tüm hastalarımıza ve danışanlarımıza kısa süre içerisinde dönüş sağlıyoruz.
İletişim