Kliniğimizde labioplasti, hymenoplasti, lazerle genital estetik, vajinismus tedavisi, kozmetik jinekoloji başta olmak üzere bir çok estetik ve tedavi ile danışanlarımızın taleplerine kusursuz çözümler sunuyoruz.

Lazerle Genital Renk Açma

Anasayfa Tedavilerimiz KIZLIK ZARI DİKİMİ Lazerle Genital Renk Açma

Lazerle Genital Renk Açma Nedir?

Genital bölge muhtelif sebepler ile zamanla kararma, esmerleşme, rengi koyulaşmaya başlayabilir. Lazer ile hem büyük dudaklar hem de küçük dudaklarda beyazlatma işlemi yapılabilir. Lazerle genital renk açma, lazer ile genital bölge beyazlatma gibi farklı isimler ile anılan bu tedaviler günümüzde çok talep gören ve sık yapılan uygulamalardır.

Dış Genital Bölge Neden Koyulaşmaktadır?

Dış genital bölgenin rengi, zaman içinde ve farklı nedenlerle koyulaşabilir, esmerleşebilir. Bu durum kadınlarda estetik açıdan rahatsızlık sebebi olabilmektedir.

Dış genital bölge renginin koyulaşmasında;
  • Estrojen hormonu,
  • Güneş ışınları,
  • Koyu renkli cilde sahip olan esmer tenli olmak,
  • Gebelik dönemi,
  • Doğum kontrol hapı kullanımı (OKS kullanımı),
  • Polikistik over sendromu,
  • Hormonal bazı bozukluklar,
  • Genital bölgenin ağda ya da lazer ile epilasyonu rol oynamaktadır.

Lazer İle Genital Bölge Beyazlatma Kaç Seans Yapılır?

Lazer ile bikini bölgesi beyazlatma işleminin tercih edilmesindeki en büyük etken, daha az zamana mal olmasıdır. Çoğu krem ve deri altı ajanın uzun süre kullanılması gerekir. Ancak lazer ile beyazlatma işlemi 1 ya da 2 seansta tamamlanır ve seanslar ortalama olarak 30 dakika sürer.

Lazer ile genital bölge beyazlatma işlemi çoğu zaman 1 ila 2 seans sonunda tamamlanır. Ancak bazı kadınlar için bu süre uzayabilir. Özellikle daha koyu ten renklerine sahip kadınlarda fazladan bir veya iki seans gerekli olabilir. İşlemin kaç seans süreceğine doktor karar verecektir. Lazer ile beyazlatma işlemi için ancak belirli bir yoğunlukta lazer kullanılabilir. Daha fazlası istenmeyen bazı sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle yoğunluğu artırmak yerine seans sayılarında yapılacak artış, istenilen doku tahribatının elde edilmesi için yeniden planlanabilir.

Lazerle Renk Açma (Beyazlatma) Nasıl Yapılır?

Lazer ile genital bölge renk açma, beyazlatma tedavileri ortalama olarak 20-30 dakika kadar sürer. Lokal anestezi ya da sedasyon (hafif uyku) anestezisi yapılabilir. Lazer ile renk açma işleminde ana prensip, lazerin termal (ısı verici) etkisi ile ‘epidermis’ adı verilen üst cilt katmanının soyulmasıdır. Bu şekilde koyu cilt soyularak gidecek yerine daha genç görünmeyi sağlayan canlı, parlak ve pembemsi cilt gelecektir.

Genelde tek seans uygulaması yeterlidir. Gerekli durumlarda birden çok seans yapılabilir. Tek seansla ile %30-40 arası renk açılması sağlanabilmektedir, bu nedenle sonuçları oldukça memnuniyet vericidir.
Lazerle renk açma sonrası sonuçlar ortalama 1 ay sonrasında ortaya çıkmaktadır.

Lazer Kullanılarak Genital Bölge Beyazlatma Kalıcı Mı?

Lazerle genital bölge beyazlatma kalıcıdır. Kararmaya veya koyulaşmaya neden olan faktör varlığını sürdürmüyorsa, beyazlatma işlemi sonrası bikini bölgesi koyulaşmasına sebep olabilecek bir durum yoktur.

Lazer kullanılarak genital bölge beyazlatma kalıcı bir işlemdir. Ancak, kalıcı olmasını sağlamak nispeten kişinin elindedir. Koyulaşmaya neden olan durum yanlış iç çamaşırı tercihi veya dar kıyafetler giyilmesi ise, kişi bu alışkanlıklardan uzak durduğu sürece tekrar koyulaşma olması beklenmez. Diğer taraftan bikini bölgesi kararmasına neden olan bir sağlık sorunu varsa, öncelikle bunun için tedavi alınmalıdır. Örneğin vajinal enfeksiyonlar bu bölgede kararmaya sebep olabilir.

Vajina koyulaşmasına neden olan şey genellikle dar kıyafet yanlış iç çamaşırı tercihidir. Beyazlatma işleminden sonra kıyafet seçimine önem göstermek, bikini bölgesinin kalıcı olarak yeni rengini korumasına yardım eder. Bu konuda doktordan daha ayrıntılı bilgi alınabilir.

Lazer İle Genital Beyazlatma Fiyatları

Lazer ile genital bölge beyazlatma işlemi fiyatları değişkenlik gösterir. Bunun nedeni kaç seansta sonuç alınacağının önceden tam olarak bilinmiyor olmasıdır. Doktor, kişiye tahmini olarak kaç seans gerektiği hakkında bilgi verecektir. Fiyat konusundaki değişkenliğin diğer nedeni ise sağlık kuruluşlarının farklı cihaz modelleri tercih etmesidir. Hiçbir lazer cihazı diğerinden daha iyidir denilemez ancak bazıları daha farklı ayarlama seçenekleri sunabilir.

Detaylı Bilgi

+90 532 644 64 22

info@drfeyzaagacaguler.com

Sizi arayalım.

İletişim sayfasında yer alan iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Tüm hastalarımıza ve danışanlarımıza kısa süre içerisinde dönüş sağlıyoruz.
İletişim